Akademia Sztuk Pięknych/Kulinarna

Akademia Kulinarna

Organizowane co tydzień zajęcia kulinarne to opcja, dzięki której dziecko ma możliwość poznać nowe produkty, smaki, zapachy i rodzaje potraw.
Jednocześnie, jest to idealna szansa na odnalezienie swojej pasji przez młodego człowieka i poszerzenie jego świadomości na temat jedzenia.
Akademia Kalamo w Gdyni otwiera się na świat kulinariów i przedstawia tajniki pracy w kuchni. W rezultacie, dzieci poznają swoje możliwości, uczą się samodzielności, współpracy w grupie oraz w jaki sposób mogą przygotować sobie proste przysmaki bez pomocy rodziców. Ta wspaniała inicjatywa zdejmuje czar wielkiej trudności w oczach małych odkrywców, zastępując ją takimi słowami jak: umiem, potrafię, chcę to zrobić sam.
Czas każdorazowego spotkania w Kalamo to 1,5 godziny zegarowej.
Formularze dostępne są w zakładce GRAFIK/ZAPISY
Warsztaty kulinarne dla dzieci przebiegają z zachowaniem reżimu sanitarnego i nie stanowią niebezpieczeństwa dla uczestników. Wszystkie przepisy zostały dopasowane do wieku małych kucharzy i bazują na nieskomplikowanych propozycjach najbardziej znanych, klasycznych potraw.
Spotkania w Akademii mają na celu uruchomienie w dzieciach ciekawości i zapoznanie ze światem kulinarnym. Wprowadzamy nowe reguły gry i przekonujemy, że JEDZENIEM MOŻNA SIĘ BAWIĆ!
rzut
rzut

Akademia Sztuk Pięknych

WARSZTATY KREATYWNE

Zapraszamy serdecznie na zajęcia plastyczno-techniczne.

Każdy warsztat będzie poświęcony nowej dziedzinie plastyki, rękodzieła czy ceramiki.

Nasi warsztatowicze, pod okiem wykwalifikowanej animatorki, stworzą swoją niebanalną i oryginalną pracę.

Będziemy szyć, projektować, majsterkować, przerabiać, rzeźbić, a przede wszystkim dobrze się przy tym bawić;)!

Ilość miejsc ograniczona (do 10 osób w grupie)

Zapewniamy wszystkie materiały

Preferowany wiek: 8-12 lat.

 

WARSZTATY PLASTYCZNO-SENSORYCZNE

Zapraszamy na cykl warsztatów plastyczno sensorycznych kierowanych do dzieci w wieku 5-7 lat.
Podczas zajęć tworzymy prace plastyczne z wykorzystaniem elementów sensoryki, robimy różnego rodzaju masy, poznajemy różne faktury.
Zajęcia stymulują równocześnie wszystkie zmysły, co jest bardzo ważne dla rozwoju każdego dziecka. Wielozmysłowa stymulacja intensywnie wspomaga tworzenie powiązań między neuronami w mózgu. Nie od dziś wiadomo, że im więcej takich połączeń wytworzy się w dzieciństwie, tym sprawniej, szybciej i bardziej wydajnie człowiek myślał będzie młody człowiek.

Po godzinnej zabawie plastycznej, bawimy się bardziej ruchowo, m.in. z chustą Klanza.