Akademia Sztuk Pięknych

rzut

Warsztaty kreatywne – Gdynia, Sopot

 

WARSZTATY KREATYWNE I KURSY GOTOWANIA – GDYNIA, SOPOT

Zapraszamy serdecznie na zajęcia plastyczno-techniczne (7-10 lat i 10-14 lat)  i plastyczno-sensoryczne (3-6 lat)

Każdy warsztat w Gdyni będzie poświęcony nowej dziedzinie plastyki, rękodzieła czy ceramiki.

 

Warsztaty kreatywne – Sopot i Gdynia

Wszystkie dziedziny sztuk pięknych mają duże zastosowanie, jeśli chodzi o rozwój dziecka w kolejnych latach życia. Dzięki ich wykorzystaniu możliwe jest przede wszystkim skuteczne uruchomienie wyobraźni maluchów, która przecież w dzieciństwie ma wręcz nieograniczone możliwości. Kluczem jest to, aby właściwie ją obudzić! Na korzyść tego działają również specjalne warsztaty kulinarne. Gdynia jest miastem, w którym brakuje tego typu aktywności dla dzieci. Nasza akademia zadbała więc o szeroki zakres aktywności, które pomogą rozwinąć zainteresowania i umiejętności młodszym grupom społecznym.

Dlaczego warto zdecydować się na uczestnictwo w warsztatach kreatywnych? | Gdynia, Sopot

Organizacja warsztatów kreatywnych w Gdyni i Sopocie to wieloetapowy proces, który wymaga odpowiednich kompetencji i znajomości potrzeb dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Realizowane przez nas warsztaty są odpowiedzią na potrzeby dzieci, rodziców i pracowników placówek edukacyjnych. Jako doświadczony zespół, zdajemy sobie sprawę, że nie wszystkie obszary zainteresowań mogą być realizowane w szkołach. Dodatkowo nie zawsze przecież można je przeprowadzić samodzielnie w domu – często nie ma na to miejsca czy potrzebnego sprzętu. Dużym utrudnieniem dla rodziców może być także brak czasu związany z pracą czy dodatkowymi obowiązkami. W takiej sytuacji warto skorzystać z możliwości zapewnienia dziecku właściwej przestrzeni do rozwijania swoich umiejętności podczas kursu gotowania w Gdyni. Rozwijają one kreatywność oraz zdolności manualne, podobnie jak inne warsztaty z zakresu sztuk pięknych. Każdy z programów warsztatowych opracowywany jest przez zespół pedagogów i specjalistów w branży organizacji przedsięwzięć zbiorowych.

Warsztaty kreatywne w Sopocie i Gdyni – zalety uczestnictwa w zajęciach

Zaletą prowadzonych przez nas zajęć dla dzieci jest przede wszystkim ich oryginalność – w Akademii Kalamo nie ma miejsca na nudę! Dzieci mogą skorzystać z wyjątkowej przestrzeni, tym samym uwalniając swoje pokłady kreatywności. Wszystko to pod profesjonalną opieką. Oferowany przez nas kurs gotowania (Gdynia) nauczy Państwa pociechy bezpiecznego zachowania w kuchni, oraz zapewni ciekawe zajęcia na długie godziny.

Dzięki współpracy z innymi uczestnikami i uczestniczkami warsztatów, dzieci nauczą się także pracy w grupach. Ta współpraca może przerodzić się w nowe znajomości i przyjaźnie, które są niezwykle potrzebne dzieciom w okresie przedszkolnym i szkolnym. To właśnie asymilacja z rówieśnikami uczy otwartości na świat, pewności siebie i chęci poznawania innych.

Organizacja warsztatów kreatywnych – Gdynia, Sopot

Organizacja warsztatów kreatywnych wiąże się z koniecznością implementacji szeregu zajęć, które przyczynią się do rozwoju umiejętności manualnych i kreatywności wśród uczestników. Fundamentalną częścią naszej działalności jest zapewnienie dzieciom płaszczyzny rozwojowej, która będzie stanowiła nie tylko źródło nauki, ale i rozrywki. Połączenie obu tych aspektów stanowi najlepszą formą edukacji dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Tworząc program naszych zajęć, wzięliśmy pod uwagę sugestie rodziców, opinie wykwalifikowanych pedagogów, potrzeby dzieci oraz rady specjalistów ds. organizacji warsztatów kreatywnych. Sopot i Gdynia to miejsca, w których realizujemy nasze społeczne działania. Współpracujemy wyłącznie z kompetentnymi animatorami, trenerami, czy pedagogami.

ZAJĘCIA KREATYWNE I PLASTYCZNE  – GDYNIA

Rozwój kreatywności oraz umiejętności manualnych może stanowić największe wyzwanie – z tym stwierdzeniem z pewnością zgodzi się wielu rodziców, szczególnie przy braku wolnego czasu. Rzeczywiście, czasem trudno jest wygospodarować czas na gruntowny rozwój wszystkich niezbędnych umiejętności u dziecka. Co ważne, w przypadku kursów gotowania w Gdyni najważniejsza jest regularność. Dlatego właśnie Akademia Kalamo powinna zwrócić uwagę wszystkich rodziców, którzy chcieliby w wartościowy sposób wypełnić wolny czas malucha. Dzięki naszemu ogromnemu doświadczeniu w pracy z dziećmi jesteśmy w stanie dopasować aktywności tak, aby rozwijać u najmłodszych nie tylko najważniejsze umiejętności kreatywne, ale także manualne.

Nasi warsztatowicze, pod okiem wykwalifikowanej animatorki, stworzą swoją niebanalną i oryginalną pracę.

Będziemy szyć, projektować, majsterkować, przerabiać, rzeźbić, a przede wszystkim dobrze się przy tym bawić)!

Ilość miejsc ograniczona (do 10 osób w grupie)

Zapewniamy wszystkie materiały

Jeśli chcesz aby Twoje dziecko :

Poznało lepiej historię sztuki i tworzyło własne dzieła zgodnie z założeniami różnych nurtów.
Dowiedziało się jak relaksująco wpływa arteterapia na organizm. Nauczyło się rozpoznawać własne emocje i potrzeby dzięki pracy z filmem, plastyką i fotografią.
Zaznajomiło się z takimi elementami sztuki nowoczesnej jak Land Art, Pop Art, czy Street Art. lub Abstrakcjonizm
Nauczyło się podstaw malarstwa i rzeźby
Nauczyło się rękodzieła (makrama, kartki okolicznościowe, laleczki, wianki i wiele innych pomysłów )

Zapraszamy na autorskie zajęcia ze sztuką Magdy Wosztyl – artystki, animatorki kultury, pedagoga.

Oprócz tego będziemy organizować własne wernisaże i zapraszać na nie gości
Warsztat przewidziany dla dzieci od 7 do 14 lat.

 

WARSZTATY PLASTYCZNO-SENSORYCZNE ORAZ KURS GOTOWANIA – GDYNIA I OKOLICE

Wolny czas dziecka jest bardzo cenny – to właśnie wtedy możliwe jest wdrożenie kreatywnych zabaw, które jednocześnie będą miały wartościowy wpływ na rozwój. Dlatego właśnie stworzyliśmy rozbudowany program warsztatów kulinarnych w Gdyni, ale nie tylko.  Zapraszamy na cykl warsztatów plastyczno sensorycznych kierowanych do dzieci w wieku 3-6 lat.
Podczas zajęć tworzymy prace plastyczne z wykorzystaniem elementów sensoryki, robimy różnego rodzaju masy, poznajemy różne faktury. Takie poznawanie świata poprzez dotyk jest możliwe również podczas warsztatów kulinarnych. Gdynia jest miastem, w którym dziecko może nauczyć się tego w Akademii Kalamo. Oferowane przez nas warsztaty kulinarne (Gdynia) są gwarancją świetnej zabawy!
Zajęcia stymulują równocześnie wszystkie zmysły, co jest bardzo ważne dla rozwoju każdego dziecka. Wielozmysłowa stymulacja intensywnie wspomaga tworzenie powiązań między neuronami w mózgu. Nie od dziś wiadomo, że im więcej takich połączeń wytworzy się w dzieciństwie, tym sprawniej, szybciej i bardziej wydajnie człowiek myślał będzie młody człowiek.

 

Warsztaty plastyczno – sensoryczne kierowane są do dzieci w wieku przedszkolnym.
Zajęcia mają w sobie elementy plastyki, sensoryki i arteterapii.
Podczas zajęć dziecko angażuje wszystkie zmysły: wzrok, dotyk, słuch, węch i smak. Przy okazji zajęcia intensywnie stymulujące rozwój dziecka.
Celem zajęć jest również wspieranie rozwoju umiejętności radzenia sobie z własnymi emocjami oraz zdolności do współpracy, porozumiewania się z innymi i działania w grupie.
Grupa max. 8 osobowa