Akademia Sztuk Pięknych

rzut

Akademia Sztuk Pięknych

WARSZTATY KREATYWNE I KURSY GOTOWANIA – GDYNIA, SOPOT

Zapraszamy serdecznie na zajęcia plastyczno-techniczne (7-10 lat i 10-14 lat)  i plastyczno-sensoryczne (3-6 lat)

Każdy warsztat w Gdyni będzie poświęcony nowej dziedzinie plastyki, rękodzieła czy ceramiki.
Wszystkie dziedziny sztuk pięknych mają duże zastosowanie, jeśli chodzi o rozwój dziecka w kolejnych latach życia. Dzięki ich wykorzystaniu możliwe jest przede wszystkim skuteczne uruchomienie wyobraźni maluchów, która przecież w dzieciństwie ma wręcz nieograniczone możliwości. Kluczem jest to, aby właściwie ją obudzić! Na korzyść tego działają również specjalne warsztaty kulinarne. Gdynia jest miastem, w którym brakuje tego typu aktywności dla dzieci. Nie zawsze przecież można je przeprowadzić samodzielnie w domu – często nie ma na to miejsca czy potrzebnego sprzętu. Dużym utrudnieniem dla rodziców może być także brak czasu związany z pracą czy dodatkowymi obowiązkami. W takiej sytuacji warto skorzystać z możliwości zapewnienia dziecku właściwej przestrzeni do rozwijania swoich umiejętności podczas kursu gotowania w Gdyni. Rozwijają one kreatywność oraz zdolności manualne, podobnie jak inne warsztaty z zakresu sztuk pięknych. Zaletą prowadzonych przez nas zajęć dla dzieci jest przede wszystkim ich oryginalność – w Akademii Kalamo nie ma miejsca na nudę! Dzieci mogą skorzystać z wyjątkowej przestrzeni, tym samym uwalniając swoje pokłady kreatywności. Wszystko to pod profesjonalną opieką. Oferowany przez nas kurs gotowania (Gdynia) nauczy Państwa pociechy bezpiecznego zachowania w kuchni, oraz zapewni ciekawe zajęcia na długie godziny.

ZAJĘCIA KREATYWNE I PLASTYCZNE  – GDYNIA

Rozwój kreatywności oraz umiejętności manualnych może stanowić największe wyzwanie – z tym stwierdzeniem z pewnością zgodzi się wielu rodziców, szczególnie przy braku wolnego czasu. Rzeczywiście, czasem trudno jest wygospodarować czas na gruntowny rozwój wszystkich niezbędnych umiejętności u dziecka. Co ważne, w przypadku kursów gotowania w Gdyni najważniejsza jest regularność. Dlatego właśnie Akademia Kalamo powinna zwrócić uwagę wszystkich rodziców, którzy chcieliby w wartościowy sposób wypełnić wolny czas malucha. Dzięki naszemu ogromnemu doświadczeniu w pracy z dziećmi jesteśmy w stanie dopasować aktywności tak, aby rozwijać u najmłodszych nie tylko najważniejsze umiejętności kreatywne, ale także manualne.

Nasi warsztatowicze, pod okiem wykwalifikowanej animatorki, stworzą swoją niebanalną i oryginalną pracę.

Będziemy szyć, projektować, majsterkować, przerabiać, rzeźbić, a przede wszystkim dobrze się przy tym bawić;)!

Ilość miejsc ograniczona (do 10 osób w grupie)

Zapewniamy wszystkie materiały

Dwie grupy wiekowe: 7-10 lat i 11-14 lat

 

WARSZTATY PLASTYCZNO-SENSORYCZNE ORAZ KURS GOTOWANIA – GDYNIA I OKOLICE

Wolny czas dziecka jest bardzo cenny – to właśnie wtedy możliwe jest wdrożenie kreatywnych zabaw, które jednocześnie będą miały wartościowy wpływ na rozwój. Dlatego właśnie stworzyliśmy rozbudowany program warsztatów kulinarnych w Gdyni, ale nie tylko.  Zapraszamy na cykl warsztatów plastyczno sensorycznych kierowanych do dzieci w wieku 3-6 lat.
Podczas zajęć tworzymy prace plastyczne z wykorzystaniem elementów sensoryki, robimy różnego rodzaju masy, poznajemy różne faktury. Takie poznawanie świata poprzez dotyk jest możliwe również podczas warsztatów kulinarnych. Gdynia jest miastem, w którym dziecko może nauczyć się tego w Akademii Kalamo. Oferowane przez nas warsztaty kulinarne (Gdynia) są gwarancją świetnej zabawy!
Zajęcia stymulują równocześnie wszystkie zmysły, co jest bardzo ważne dla rozwoju każdego dziecka. Wielozmysłowa stymulacja intensywnie wspomaga tworzenie powiązań między neuronami w mózgu. Nie od dziś wiadomo, że im więcej takich połączeń wytworzy się w dzieciństwie, tym sprawniej, szybciej i bardziej wydajnie człowiek myślał będzie młody człowiek.