Maluchy na start

Zajęcia dla dzieci i maluchów w Gdyni i Sopocie

Kurs przygotowujący do przedszkola

Zapraszamy wszystkie maluszki w wieku 2-3 lata na zajęcia przygotowujące do przedszkola.

Rozstanie z rodzicem i pójście do przedszkola to jeden z ważniejszych kroków w życiu naszych pociech.
Niestety przysparza on sporo stresu zarówno mamie jak i dziecku, dlatego powstał nasz Kurs, który pozwoli obu stronom oswoić się z tematem i stopniowo usamodzielnić maluszki.
Podczas zajęć proponujemy dzieciom różne aktywności. Wykorzystujemy w nich elementy współczesnych technik rozwojowych tj. zabawy twórczo-artystyczne logorytmika czy drama.

rzut

Zajęcia dla dzieci i maluchów – Sopot, Gdynia

Co ważne, pomagamy dzieciom odnaleźć się w grupie rówieśniczej, nawiązać relacje oraz poradzić sobie z pojawiającymi się w trakcie emocjami. W całym tym procesie wspieramy także rodziców! Zajęcia dla maluchów w Gdyni czy Sopocie są ciekawym doświadczeniem dla najmłodszych, ponieważ nie tylko wpływają na samodzielność, ale nieraz uczą nowych rzeczy, które dodatkowo umożliwiają wczesne odkrycie talentów i predyspozycji. Co istotne, przez wczesne rozpoczęcie rozwoju w danym zakresie (np. zapisując dziecko na naukę muzyki, jeśli posiada słuch muzyczny i poczucie rytmu), w dorosłym życiu pociecha będzie mieć dodatkowe umiejętności, które przydadzą się między innymi w kwestiach zawodowych.

W programie:

  1. Zabawy z elementami sensoplastyki
  2. Zabawy umuzykalniająco – ruchowe ze śpiewem oraz z instrumentami (cymbałki, tamburyn, bębenek)
  3. Zabawy dydaktyczne – m.in. zabawy utrwalające wiadomości o najbliższym otoczeniu dziecka; kształtowanie mowy
  4. Zabawy manipulacyjno- konstrukcyjne
  5. Zabawy tematyczne

Stosowane metody:

  1. Metoda ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne
  2. Metoda oparta na tańcach integracyjnych z chustą
  3. Metoda ruchowej ekspresji twórczej Rudolfa Labana
  4. Metody oparte na wizualizacji, bajkoterapii i metaforach
  5. Metoda malowania dziesięcioma palcami

Zajęcia prowadzi psycholog i trener Monika Jażdziewska

Ciekawe zajęcia dla maluchów Gdynia Sopot – dlaczego warto?

Dostępne u nas zajęcia dla maluchów są przede wszystkim ciekawą propozycją dla rodziców, którzy chcą usamodzielnić pociechę, ale też na własnej skórze doświadczyć uczucia związanego z dłuższym pozostawieniem malucha z rówieśnikami. Zapewniamy w pełni profesjonalną opiekę i indywidualne podejście do potrzeb każdego małego uczestnika naszych zajęć. Dzieci mogą nabyć nowe umiejętności, ale przede wszystkim będą się świetnie bawić, co na pewno będzie świetnym przeżyciem i doskonałym wprowadzeniem do późniejszych wizyt w przedszkolu.

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty? Mamy wieloletnie doświadczenie i stosujemy sprawdzone metody pracy z dziećmi. Zajęcia są prowadzone przez eksperta – psycholog i trenerkę, dzięki czemu możesz mieć pewność, że specjalistka będzie w stanie poradzić sobie z wszelkimi emocjami dziecka. Praca jest dla nas pasją, ponieważ uwielbiamy pomagać najmłodszym i widzieć uśmiech na ich twarzach. Zapraszamy do zapisywania maluchów na zajęcia! W razie pytań – pozostajemy do dyspozycji.