Półkolonie

Półkolonie w Gdyni / Sopocie

Nasze półkolonie w Sopocie i Gdyni charakteryzują się tym, że podczas wspólnych wakacji rozwijamy u dzieci inteligencję wieloraką, zgodnie z teorią Howarda Gardnera. Teorii, która zrewolucjonizowała sposób myślenia o inteligencji i uczeniu.

 

 

Półkolonie – Gdynia, Sopot

PÓŁKOLONIE DLA DZIECI:

Podczas naszych półkolonii rozwijamy inteligencję:

językową
matematyczno logiczną

ruchową

wizualno przestrzenną

muzyczną

przyrodniczą

intrapersonalną

interpersonalną i emocjonalną

 

 

Formularz zapisów na dole strony

Ferie zimowe 2024

Nie-zwykle ferie w Kalamo 29.01-02.02.2024

Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat na niezapomniane ferie zimowe do magicznej przestrzeni Akademii Twórczego Rozwoju Kalamo! Nasze przyjazne i bezpieczne miejsce to oaza edukacji, sztuki i radości, gdzie dzieci odkryją fascynujący świat nauki i kreatywności.

Nasi profesjonalni trenerzy to nie tylko przewodnicy po świecie nauki i sztuki, ale także przyjaciele, gotowi wesprzeć każde dziecko na drodze do odkrywania swojego potencjału. Dzięki wsparciu emocjonalnemu oraz treningowi umiejętności społecznych, nasze ferie to nie tylko czas zabawy, ale także rozwijania się na wielu płaszczyznach.

W programie ferii znajdują się niezwykłe zajęcia relaksacyjne i mindfulness, które pomagają dzieciom w opanowywaniu stresu i budowaniu zdrowych nawyków psychicznych. Zanurzymy się także w fascynującym świecie historii sztuki i malarstwa, poznając tajemnice wielkich mistrzów oraz tworząc własne arcydzieła.

Dla wielbicieli smaków przygotowaliśmy warsztaty kulinarne, gdzie dzieci nauczą się tworzyć smakowite dzieła sztuki kulinarnej. Zabawy naukowe i eksperymenty to okazja do rozwijania ciekawości i kreatywności poprzez fascynujące doświadczenia.

Nie zabraknie również wyjątkowej wizyty w pracowni twórczej w Halo Kultura, gdzie dzieci będą miały okazję zobaczyć, jak powstają prawdziwe dzieła sztuki, inspirując się twórczym procesem.

Przygotowaliśmy także “harcerską” przygodę w Stanicy ZHP, gdzie przeżyjemy emocjonujące chwile pełne teamworku i zdobywania nowych umiejętności.

To jednak tylko wierzchołek góry lodowej! Nasze ferie to mnóstwo innych oryginalnych atrakcji, które sprawią, że zimowe wakacje będą niezapomnianym czasem pełnym radości, nauki i przygód dla każdego dziecka. Dołącz do naszej magicznej przygody w Akademii Twórczego Rozwoju Kalamo!

Koszt: 850 zł

Przedpłata BEZZWROTNA w wysokości 300 zł, płatna na konto w momencie rezerwacji.

Dla stałych klientów  i  dzieci z Ukrainy zniżka 50 zł KOD: Stały Klient

Zniżka dla rodzeństwa 5% KOD: rodzeństwo

Rabaty nie sumują się!

Półkolonie w Sopocie i Gdyni dedykowane dzieciom w wieku 5-10 lat będą się odbywały w Szkole Podstawowej nr 23, ul. Grottgera na Wzgórzu św. Maksymiliana w Gdyni.

Dzięki współpracy z Borową Ciotką oferujemy diety specjalnie dopasowane do Państwa dzieci: wegetariańską, bezglutenową, bezmleczną.

 

 

Półkolonie dla dla nastolatków

 

 DO PEWNOŚCI SIEBIE – Ferie dla młodzieży 12-15 lat

Warsztaty Wspierające Poczucie Własnej Wartości i Pracę z Emocjami

Nasze zajęcia mają na celu pomóc młodym ludziom zrozumieć siebie lepiej, rozwijać poczucie własnej wartości oraz zdobywać umiejętności radzenia sobie z emocjami w zdrowy i konstruktywny sposób.

Mózg w okresie dojrzewania przechodzi wielką transformację, ale nie dojrzewa równomiernie. Części mózgu odpowiedzialne za emocje stają się bardziej reaktywne, natomiast te, które odpowiadają za regulację emocji dojrzeją nieco później. Stąd huśtawki emocji i gwałtowne reakcje emocjonalne. To, co nam wydaje się błahą sprawą u prawie-nastolatka może wywołać gwałtowną burzę uczuć.

Dlatego też podczas wakacji chcemy wesprzeć dzieci w tym trudnym okresie.

Zimowe Warsztaty dla Nastolatków – Odkryj Siebie, Zbuduj Relacje, Radź Sobie z Emocjami!
Jeśli Twoje dziecko doświadcza huśtawek emocji w trudnym okresie dojrzewania, czujesz, że potrzebuje wsparcia, że przydałoby mu się więcej wiary w siebie dołącz do naszych unikatowych warsztatów wspierających poczucie własnej wartości i rozwijających umiejętności radzenia sobie z emocjami.
Co Oferujemy:
Warsztaty Rozwoju Osobistego: Nasi wykwalifikowani trenerzy poprowadzą interaktywne zajęcia, pomagając młodym ludziom odkryć mocne strony, cele życiowe i pasje.
Indywidualne Podejście: Doświadczeni terapeuci oferują zajęcia i indywidualne wsparcie dostosowane do potrzeb każdego uczestnika.
Wsparcie Rówieśnicze: Doskonała okazja do dzielenia się doświadczeniami, budowania relacji i uczenia się od rówieśników.
Techniki Radzenia Sobie z Emocjami: Nasi specjaliści nauczą skutecznych technik, takich jak medytacja, mindfulness i techniki oddechowe.
Kreatywne Wyrażanie Siebie: Sztuka, muzyka, pisanie – pomagamy wyrażać emocje w konstruktywny sposób.
Budowanie Zdrowych Relacji: Uczymy, jak budować zdrowe relacje, radzić sobie z konfliktami i efektywnie komunikować się.
W programie również ciekawe zajęcia kreatywne z historią sztuki w tle i ciekawe wycieczki.

 

Nasza oferta zajęć jest dostępna dla nastolatków w wieku 11-14 lat. Dbamy o to, aby nasi uczestnicy czuli się bezpiecznie i wspierani przez nasz zespół specjalistów.

Zajęcia realizujemy w Akademii Kalamo w godz. 9.00-15.00 w terminie 5-9.02.2024 w SP 23 w Gdyni

Półkolonie prowadzone przez wykwalifikowane pedagożki i trenerki.

Codziennie, w godz. 9-15

Ferie dofinansowane w UM Gdyni, Koszt: 300 zł  ( cena zawiera wszystkie materiały, koszty wyjść oraz ciepły posiłek i napoje): pierwszeństwo zapisów dla uczniów ze Szkoły 23. Obowiązuje kwalifikacja. Ilość miejsc ograniczona!!!

 

 

 

 

 

Informacje i zapisy:

E-mail: biuro@kalamo.pl,

Tel. 519 857 048

 

Formularz zgłoszeniowy:

 

 

POZNAJ OPINIE O PÓŁKOLONIACH W SOPOCIE I GDYNI:

Syn uczęszczał na półkolonie podczas ferii zimowych. Program był bardzo bogaty i ciekawy, panie bardzo sympatyczne i kompetentne. Dwa wyjścia do kina i U7 urozmaiciły dzieciom czas. Syn wracał do domu bardzo zadowolony, chętnie zapisze go np podczas wakacji. Polecam bardzo!!!

“W tym roku dwukrotnie skorzystaliśmy z oferty półkolonii i jesteśmy bardzo zadowoleni. Organizacja, atrakcje, atmosfera – wszystko naprawdę na wysokim poziomie! Szczerze polecam”

“Fantastyczne półkolonie co zresztą widać na zdjęciach. Nie ma czasu na nudę, syn mega zadowolony. Panie opiekunki nie do zdarcia, cały czas uśmiechnięte za co podziwiam. Bardzo ciekawe zajęcia, codziennie coś nowego. Polecam z czystym sumieniem.”

“Dziękujemy za fantastyczną półkolonie Krzyś zadowolony i rodzice też. Polecamy wszystkim Akademię Kalamo.”

“Dziękujemy za fantastyczne 5 dni półkolonii, Iga zachwycona. Mama też zachwycona kadra, sposobem organizacji, zaangażowaniem i uśmiechem pań do zobaczenia w sierpniu. Będziemy Was każdemu polecać!”

 

 

Półkolonie Sopot Gdynia

W naszej organizacji pracują wyłącznie doświadczone osoby, które mają doświadczenie w prowadzeniu zajęć z dziećmi. Praca jest dla nas przede wszystkim pasją, ponieważ kochamy uśmiechy na twarzach dzieci i zawsze chętnie im pomagamy. Do swoich zadań podchodzimy w sposób kreatywny, dlatego jesteśmy w stanie zaoferować profesjonalną obsługę i przyjazną współpracę z dzieciakami, które na pewno będą zadowolone ze skorzystania z półkolonii.

Sopot, Gdynia – półkolonie

Dlaczego warto zapisać dziecko na półkolonię? Zalet jest naprawdę sporo. To przede wszystkim okazja dla dziecka, żeby w interesujący sposób spędzić czas, jednocześnie odciążając rodziców. Ponadto maluchy mają okazję poznać nowych znajomych, a więc kształcić swoje umiejętności interpersonalne, co z pewnością okaże się pomocne w przyszłości. Zapewniamy integracyjne zabawy, ciekawe zajęcia, atrakcyjne aktywności i wiele więcej. Kto wie, być może nowe znajomości okażą się początkiem przyjaźni na całe życie!

Gdynia, Sopot – półkolonie dla dzieci

Wyróżnia nas wieloletnie doświadczenie oraz profesjonalizm. Zawsze dobro podopiecznych jest dla nas najważniejsze, dlatego dbamy o bezpieczeństwo podczas jakichkolwiek zajęć. Oferujemy półkolonie w Gdyni i Sopocie dla dzieci w różnych przedziałach wiekowych, dlatego tym bardziej zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. W razie wątpliwości lub dodatkowych pytań czy zainteresowania współpracą – prosimy o kontakt z naszymi pedagogami.