Zajęcia sensoplastyczne

rzut

Zajęcia sensoplastyczne – Gdynia, Sopot

Zajęcia sensoplastyczne w Gdyni i Sopocie to oferta stworzona z myślą o wspieraniu rozwoju dzieci pod różnymi względami. Ćwiczymy na nich kreatywność i samodzielność, a stymulując wszystkie zmysły, wspieramy rozwój całego organizmu. W Akademii Kalamo zajęcia prowadzi doświadczona kadra, na którą składają się otwarci i kreatywni specjaliści z takich dziedzin, jak pedagogika oraz psychologia. Na każde dziecko czeka moc zabawy w ciepłej i bezpiecznej atmosferze!

Sensoplastyka – Gdynia i Sopot. Zajęcia rozwojowe dla dzieci

Podczas zajęć sensoplastycznych w Sopocie i Gdyni dziecko styka się z różnorodnością barw, tekstur oraz faktur podczas aktywności, które zapewniają moc wrażeń i dobrej zabawy, a przy tym niepostrzeżenie wspierają rozwój malucha w sposób kompleksowy. Metody wykorzystywane podczas warsztatów sprawiają, że może ono zaangażować wszystkie swoje zmysły w poznawanie świata, a także wyrażanie i tworzenie siebie. Ich celem jest wyposażenie dziecka w umiejętności radzenia sobie ze swoimi emocjami, a także współpracy z rówieśnikami. Sensoplastyka w Sopocie i Gdyni prowadzona jest w kameralnych grupach do 10 osób przez doświadczonych specjalistów, którzy czuwają nad rozwojem swoich podopiecznych i stwarzają im przyjazną, otwartą atmosferę.

Dlaczego warto zapisać dziecko na zajęcia sensoplastyczne? Gdynia i Sopot

Główną ideą sensoplastyki w Gdyni i Sopocie jest to, by rozwijać kreatywność dzieci. My czynimy to poprzez umożliwienie im swobodnej zabawy i niczym nieskrępowanego wyrażania siebie. Podczas zajęć stymulowane są wszystkie zmysły – dotyku, słuchu, wzroku, węchu i smaku, co ma wiele pozytywnych konsekwencji dla rozwoju dziecka. Przede wszystkim takie aktywności sprzyjają rozwijaniu mózgowych połączeń nerwowych, co przekłada się na większą sprawność poznawczą, widoczną na przykład podczas analizowania czy nieszablonowego myślenia. Dzięki sensoplastyce w Sopocie i Gdyni rozwojowi ulega również sprawność ruchowa, a także świadomość własnego ciała oraz przestrzeni. Zajęcia sprzyjają ponadto temu, by dziecko wykazywało inicjatywę, było elastyczne w swoim działaniu oraz miało wiarę we własne możliwości. Co więcej, proponowane aktywności uczą wyrażania swoich uczuć, co jest niezwykle ważne dla rozwoju emocjonalnego dziecka.

Jak wyglądają zajęcia sensoplastyczne? Sopot i Gdynia

Zajęcia sensoplastyczne w Gdyni i Sopocie nie mają ustalonego scenariusza – dzieje się tak dlatego, że ich celem jest uwolnienie twórczej ekspresji dziecka i zapewnienie mu swobody w odkrywaniu świata oraz siebie. Do zabawy przygotowujemy wiele przedmiotów, zróżnicowanych pod kątem koloru, kształtu i faktury, takich jak ryż, barwniki spożywcze, galaretki i tym podobne. Dziecko może wykorzystywać materiały sensoryczne na dowolne sposoby – ugniatać je, mieszać, deptać, przesypywać czy smakować. Wybieramy je w taki sposób, by były w pełni bezpieczne dla maluchów. Sensoplastyka w Sopocie i Gdyni obejmuje również takie aktywności, jak na przykład zabawa przy muzyce z wykorzystaniem rytmiki. Warto wiedzieć, że ze względu na swoje działanie rozwijające i relaksujące zajęcia sensoplastyczne polecane są zarówno dzieciom zdrowym, jak i tym, które przejawiają zaburzenia sensoryczne różnego rodzaju.

Jak zapisać dziecko na sensoplastykę? Sopot i Gdynia

Aby skorzystać z oferty zajęć sensoplastycznych w Gdyni i Sopocie, należy dokonać zapisu na naszej stronie internetowej – szczegóły znajdują się w zakładce ,,Grafik/zapisy”. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu!