O nas

O nas

Nasza działalność jest odpowiedzią na potrzeby rodziców, dzieci i pracowników szkół i przedszkoli. Na początku 2019 roku założyliśmy Fundację Pro Bono Societas i od tego momentu wszystkie nasze społeczne działania sformalizowaliśmy. Zależy nam przede wszystkim na rozwoju dzieci, zarówno twórczym, intelektualnym jak i emocjonalnym.

Oprócz zajęć odpłatnych staramy się zapraszać do naszych zajęć dzieci w trudnej sytuacji rodzinnej czy finansowej, poza tym realizujemy wiele projektów lokalnych, których głównymi odbiorcami są dzieci i młodzież. Zespół tworzą doświadczeni pedagodzy i specjaliści.

rzut

Nasz zespół

separator
photo

Kasia Lamża-Ogrodnik

koordynator, trener, animator

Założycielka Akademii Twórczego Rozwoju Kalamo, prezes Fundacji Pro Bono Societas, kierownik i wychowawca półkolonijny, trener,  dyplomowana dziennikarka, animator społeczny i animator profilaktyki uzależnień, członkinii Społecznej Rady ds. Rodziny i Dziecka w Gdyni. Od 2003 r. pracowała w organizacjach pozarządowych realizując projekty społeczne i edukacyjne dla dzieci i młodzieży, interesuje się pedadogiką i psychologią. Ukończyła Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim z tytułem magistra; Akademię Trenera Pharus i Pomorską Szkołę Animatorów Społecznych. Od 3 lat prowadzi zajęcia z dziennikarstwa, pracy z kamerą, współpracy w grupie, pracy z emocjami, a także warsztaty artystyczne (rzeźba w glinie, decoupage, ceramika, DIY). Mama Jurka i Sabinki, wielbicielka wszelakich kotowatych.

photo

Kasia Widomska

pedagog, logopeda, animator, trener

Licencjonowany Pedagog z zakresu resocjalizacji, która ukończyła w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Dyplom studiów magisterskich o kierunku Pedagogika Opiekuńczo-wychowawcza z elementami terapii pedagogicznej oraz  studiów podyplomowych o kierunku Logopedia na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu Pedagogiki Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy.

Nieustannie pogłębia swoją wiedzę biorąc udział w urozmaiconych warsztatach w dziedzinie pracy z dziećmi. Ukończyła kursy pedagogiczne takie jak Trening Umiejętności Społecznych, Terapia pedagogiczna w przedszkolu i w szkole, Doradztwo edukacyjno-zawodowe w przedszkolu i w szkole oraz kurs animatora zabaw dla dzieci.

Prywatnie otwarta, wesoła, łatwo nawiązująca kontakty. Zainteresowana sportem.

Kocha zwierzęta i podróże. Posiadaczka dwóch psów.

photo

Monika Jażdziewska

psycholog, trener

Magister psychologii Uniwersytetu Humanistyczno-społecznego SWPS w Warszawie.

Posiada kwalifikacje w prowadzeniu mediacji. Jest wieloletnim trenerem treningu umiejętności społecznych i metod relaksacyjnych dla dzieci.  Ukończyła Terapię Skoncentrowaną na Rozwiązaniu I i II stopnia oraz większość szkoleń specjalistycznych dotyczących tego nurtu. Na co dzień specjalizuje się w pracy z dziećmi i wspomaganiu rodziców. Brała też udział w wielu projektach UE jako specjalista ds. szkoleń oraz jako trener i terapeuta. Swoją wiedzę nieustannie poszerza biorąc udział w szkoleniach psychologiczno – terapeutycznych. Kocha pracę z dziećmi i wykorzystuje w niej swoją praktykę kliniczną oraz bogate doświadczenie.

Prywatnie mama cudownych bliźniaków Zosi i Jasia. Uwielbia konie oraz taniec.

photo

Sabina Bartosiewicz

pedagog, trener, mediator

Swoją karierę zaczęła w kierunku zarzadzania kryzysowego na Uniwersytecie Szczecińskim. Była wolontariuszką w Fundacji Dr Clown.  Ukończyłam studia w Gdańsku na kierunku pedagogika resocjalizacyjna z psychoterapią. Posiada kwalifikacje w prowadzeniu mediacji, treningu umiejętności społecznych i kontroli złości. Była wolontariuszką w Mrowisku. Uwielbia dzieci i pracę z nimi. Interesuje się psychologią i tańcem. Bardzo lubi rysować i biegać.

photo

Magda Wosztyl

animatorka kultury, pedagog, trener TUS i Arte

Absolwentka Wyższej Szkoły Humanistycznej w Gdańsku (Pedagogika Ogólna) oraz Uniwersytetu Gdańskiego (Slawistyka).
Ukończyła także Podyplomowe Studia Dziennikarskie na Uniwersytecie Śląskim oraz Podyplomowe Studia Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej.
Jest też absolwentką Akademii Sztuk Pięknych (Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych).
Fotografka, absolwentka Frames Studium Fotografii.
Jest autorką programu dla dzieci, napisanego wraz z dr Robertem Dolewskim „Serce i Rozum”.
Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w przedszkolach, szkołach oraz podejmując liczne działania w zakresie szeroko rozumianej kultury (jako kurator wystaw, jako dziennikarz radiowy oraz prowadząc zajęcia i warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych).
Interesuje się fotografią, malarstwem i sztuką.
photo

Alicja Kuchnowska

pedagog, trener

Alicja Kuchnowska pedagog, pedagog specjalny, trener Licencjonowany Pedagog z zakresu pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej które ukończyła w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Ponadto ukonczyla studia magisterskie o kierunku Pedagogika Specjalna Wczesne wspomaganie dziecka z niepełnosprawnością na Uniwersytecie Gdańskim oraz ukończyła studia podyplomowe z zakresu Pedagogiki Edukacji Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej, a także Olgofrenopedagogike. Ukończyła kursy pedagogiczne takie jak Trening Umiejętności Społecznych, Terapie ręki, Trening Umiejętności Grafomotorycznych, Trener zajęć Sensoplastyka® , Multisensoryczne formy wspierania rozwoju dzieci i młodzieży-Metoda Porannego Kręgu w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym, a także z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością. Prywatnie otwarta, wesoła, łatwo nawiązująca kontakty.
photo

Maria Dmitrenko

trenerka tańca i ftnessu, choreograf, animatorka

Absolwentka Narodowego Pedagogicznego Uniwersytetu im. M. Drahomanowa w Kijowie i Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki. Artystka taneczna  w Akademickim Zespole Pieśni i Tańca i choreograf w Teatrze Tańca w Kijowie. Trenerka tańca i fitnessu. Z powodu wojny w Ukrainie zmuszona do wyjazdu ze swojego kraju. Odnalazła swoje miejsce w Gdyni, gdzie wspólnie z Fundacją Pro Bono Societas realizuje projekty polsko-ukraińskie. Prywatnie mama dwóch wspaniałych nastolatek. Uwielbia podróże, kajaki, górskie wycieczki, czytanie książek, interesuje się psychologią dzieci i osób dorosłych,

 

 

photo

Natalia Nekrasova

psycholog, trener, terapeuta

Absolwentka Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego w Sumach o specjalności psychologii  praktycznej w instytucjach edukacyjnych oraz Wyższej Szkoły Kultury i Sztuki o specjalności – sztuka ludowa. Członkini Ukraińskiej Sieci Demokratycznej Kobiet. Uczestniczka wielu międzynarodowych projektów instytucjonalnych. Z powodu wojny w Ukrainie zmuszona do wyjazdu ze swojego kraju. Odnalazła swoje miejsce w Gdyni, gdzie wspólnie z Fundacją Pro Bono Societas realizuje projekty polsko-ukraińskie.

Prywatnie – człowiek orkiestra – wszystko potrafi, ze wszystkim da sobie radę. Mama dwójki dzieci, miłośniczka rękodzieła.

 

Fundacja Pro Bono Societas