O nas

O nas

Nasza działalność jest odpowiedzią na potrzeby rodziców, dzieci i pracowników szkół i przedszkoli. Na początku 2019 roku założyliśmy Fundację Pro Bono Societas i od tego momentu wszystkie nasze społeczne działania sformalizowaliśmy. Zależy nam przede wszystkim na rozwoju dzieci, zarówno twórczym, intelektualnym jak i emocjonalnym.

Oprócz zajęć odpłatnych staramy się zapraszać do naszych zajęć dzieci w trudnej sytuacji rodzinnej czy finansowej, poza tym realizujemy wiele projektów lokalnych, których głównymi odbiorcami są dzieci i młodzież. Zespół tworzą doświadczeni pedagodzy i specjaliści.

rzut

Nasz zespół

separator
photo

Kasia Lamża-Ogrodnik

koordynator, trener, animator

Założycielka Akademii Twórczego Rozwoju Kalamo, prezes Fundacji Pro Bono Societas, kierownik i wychowawca półkolonijny, trener,  dyplomowana dziennikarka, animator społeczny i animator profilaktyki uzależnień, członkinii Społecznej Rady ds. Rodziny i Dziecka w Gdyni. Od 2003 r. pracowała w organizacjach pozarządowych realizując projekty społeczne i edukacyjne dla dzieci i młodzieży, interesuje się pedadogiką i psychologią. Ukończyła Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim z tytułem magistra; Akademię Trenera Pharus i Pomorską Szkołę Animatorów Społecznych. Od 3 lat prowadzi zajęcia z dziennikarstwa, pracy z kamerą, współpracy w grupie, pracy z emocjami, a także warsztaty artystyczne (rzeźba w glinie, decoupage, ceramika, DIY). Mama Jurka i Sabinki, wielbicielka wszelakich kotowatych.

photo

Aleksandra Danylec

pedagog, logopeda

Nauczyciel i logopeda, absolwentka filologii polskiej, trenerka nauki czytania, kaligrafii i ortografii. Z pasją od lat rozwija mowę u najmłodszych uczestników zajęć. Wprowadza innowacyjne , stosuje autorskie metody pracy, które zawsze przynoszą efekt

photo

Sabina Skaza

pedagog, animator

Magister pedagogiki, logopeda, opiekunka dziecięca. Ukończony kurs kierownika kolonii. Animator z 20 letnim stażem. Face painting. Prowadzenie imprez. Miłośniczka zwierząt, kina, muzyki. Pracuje w świetlicy środowiskowej z elementami socjoterapii. Firma animacyjna “SKAZA-ni na sukces”. Art terapia, florystyka, malowanie szkła. Prywatnie: Gen wariata 🙂

photo

Anna Mayer

pedagog, trener, coach

Pedagog socjoterapeuta, trener rozwoju, mentorka świadomego kreowania życia. Ukończyła pedagogikę na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im.Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz podyplomowe studia socjoterapii w Dolnośląskiej Szkole Wyższej Edukacji Towarzystwa Wiedzy Powszechnej we Wrocławiu. Pasjonatka zachwytu życiem, tańca intuicyjnego i upcyklingu, czyli szeroko rozumianej sztuki użytkowej. Jej drugim domem była Wielka Brytania, gdzie realizowała się w świadomym macierzyństwie, łącząc te przestrzenie z działalnością artystyczną, pracą z intuicją i kontaktem z naturą. Po powrocie do kraju prowadziła warsztaty i grupy rozwojowe dla kobiet, warsztaty ekologiczne dla dzieci, treningi umiejętności społecznych dla młodzieży z domów dziecka. Uwielbia pracować z ludźmi metaforami, obrazami i opowieściami inspirującymi. Prywatnie spełniająca się kobieta, mama trójki dzieci, człowiek z apetytem na świadome bycie i czucie.

photo

Magda Wosztyl

animatorka kultury, pedagog, trener TUS i Arte

Absolwentka Wyższej Szkoły Humanistycznej w Gdańsku (Pedagogika Ogólna) oraz Uniwersytetu Gdańskiego (Slawistyka).
Ukończyła także Podyplomowe Studia Dziennikarskie na Uniwersytecie Śląskim oraz Podyplomowe Studia Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej.
Jest też absolwentką Akademii Sztuk Pięknych (Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych).
Fotografka, absolwentka Frames Studium Fotografii.
Jest autorką programu dla dzieci, napisanego wraz z dr Robertem Dolewskim „Serce i Rozum”.
Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w przedszkolach, szkołach oraz podejmując liczne działania w zakresie szeroko rozumianej kultury (jako kurator wystaw, jako dziennikarz radiowy oraz prowadząc zajęcia i warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych).
Interesuje się fotografią, malarstwem i sztuką.
photo

Alicja Kuchnowska

pedagog, trener

Alicja Kuchnowska pedagog, pedagog specjalny, trener Licencjonowany Pedagog z zakresu pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej które ukończyła w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Ponadto ukonczyla studia magisterskie o kierunku Pedagogika Specjalna Wczesne wspomaganie dziecka z niepełnosprawnością na Uniwersytecie Gdańskim oraz ukończyła studia podyplomowe z zakresu Pedagogiki Edukacji Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej, a także Olgofrenopedagogike. Ukończyła kursy pedagogiczne takie jak Trening Umiejętności Społecznych, Terapie ręki, Trening Umiejętności Grafomotorycznych, Trener zajęć Sensoplastyka® , Multisensoryczne formy wspierania rozwoju dzieci i młodzieży-Metoda Porannego Kręgu w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym, a także z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością. Prywatnie otwarta, wesoła, łatwo nawiązująca kontakty.
photo

Natalia Nekrasova

psycholog, trener, terapeuta

Absolwentka Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego w Sumach o specjalności psychologii  praktycznej w instytucjach edukacyjnych oraz Wyższej Szkoły Kultury i Sztuki o specjalności – sztuka ludowa. Członkini Ukraińskiej Sieci Demokratycznej Kobiet. Uczestniczka wielu międzynarodowych projektów instytucjonalnych. Z powodu wojny w Ukrainie zmuszona do wyjazdu ze swojego kraju. Odnalazła swoje miejsce w Gdyni, gdzie wspólnie z Fundacją Pro Bono Societas realizuje projekty polsko-ukraińskie.

Prywatnie – człowiek orkiestra – wszystko potrafi, ze wszystkim da sobie radę. Mama dwójki dzieci, miłośniczka rękodzieła.

 

Fundacja Pro Bono Societas